Karolina Łachmacka

Virginia Weidler

Virginia Weidler
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Niezwykle ciekawa osobowość w dziejach Złotej Ery kina. Virginia Wiedler (ur. 21.03.1926) to jedna z najpopularniejszych dziecięcych gwiazd kina w całej jego historii. Niezwykle sympatyczna dziewczynka o brązowych włosach i oczach, zwana przez przyjaciół Ginny, była jedną z sześciu pociech architekta i cenionej śpiewaczki operowej. Już w wieku 3 lat stanęła przed wielką szansą debiutu w „Moby Dick” z 1930 roku u boku Johna Barrymore’a, ale straciła tę rólkę, gdyż… odmówiła zdjęcia sukienki na ekranie. Jednak już w 1931 roku wystąpiła w „Surrender”. Rolę tę dostała, bo mówiła całkiem nieźle po francusku. W filmie „Freckless” z 1935 sparodiowała inną, o wiele bardziej znaną dziecięcą idolkę, Shirley Temple. Prawdziwe triumfy Ginny zaczęła święcić już jako nastolatka. Mając lat 12 wystąpiła u boku Clarka Gable’a w „Too Hot to Handle”.

Virginia mimo okresu dojrzewania nie wyglądała na swój wiek, więc grała młodsze dziewczynki. Do historii kina przeszły jej występy w „Kobietach” George’a Cukora, gdzie wcieliła się w małą Mary, córkę Normy Shearer, wychowanki Bette Davis i córki Charlesa Boyera w „Guwernantce” czy siostry Katharine Hepburn Dinah w „Filadelfijskiej opowieści”. Wbrew rokowaniom kariera Ginny stanęła w miejscu, czego przyczyną było przejście Shirley Temple do MGM, a wówczas Virginię zepchnięto na drugi plan. Proponowane role były coraz gorsze. Ostatni raz pojawiła się na ekranie w 1943 roku. Potem próbowała swoich sił jako aktorka wodewilowa, śpiewająca i komediowa, wykorzystując swoje talenty mimiczne. Szybko jednak i tutaj nie odniosła żadnych sukcesów. Virginia jednak nie rozpaczała. Bez żalu porzuciła show business dla życia rodzinnego: wyszła za mąż i urodziła dwóch synów. Nie słyszano o niej aż do dnia, gdy media obiegła tragiczna wiadomość: niespełna 42-letnia była gwiazda filmowa zmarła na atak serca.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>