Karolina Łachmacka

Virginia Mayo

Virginia Mayo
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka, słynąca z urody i wielkiej gracji.

Urodziła się jako Virginia Clara Jones w St. Louis w stanie Missouri 30 listopada 1920 roku. Od najmłodszych lat uczyła się tańczyć, gdyż zachęciła ją do tego jej ciotka. Zaczęła występy w St. Louis Municipal Opera, a potem, wraz z innymi sześcioma dziewczętami, grała w Jefferson Hotel. Tam wypatrzył ją artysta wodewilowy Andy Mayo, które zaproponował jej wspólne występy. Virginia zgodziła się i przyjęła jego nazwisko. W 1941 roku wystąpiła na Broadwayu w „Banjo Eyes” z Eddie’em Cantorem.

Virginia podpisała kontrakt z Samuelem Goldwynem i wystąpiła w kilku filmach z komikiem Danny’m Kaye’em: „Wonder Man” (1945), „The Kid from Brooklyn” (1946) oraz „The Secret Life of Walter Mitty” (1947). Znalazła się też w obsadzie klasycznego filmu Williama Wylera, Najlepsze lata naszego życia” (1946).

Najbardziej znaną rolą Virginii Mayo jest Verna Jarrett w kryminale u boku Jimmy’ego Cagney’a „Biały żar” (1949). Kontynuowała pracę w filmach i telewizji w latach 50. i 60., jednak głównie w filmach przygodowych i różnych klasy B.

W 1947 roku Virginia poślubiła o 14 lat od siebie starszego aktora Michaela O’Shea. W 1953 roku urodziła się ich córka, Mary Catherine O’Shea. Przez kilkadziesiąt lat rodzina O’Shea mieszkała w Thousand Oaks w Kalifornii. O’Shea zmarł w 1973 roku. W latach 90. Virginia powierzyła swoje pamiątki filmowe bibliotece w Thousand Oaks. Zmarła w wieku 84 lat z przyczyn naturalnych.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>