Karolina Łachmacka

Virginia Field

Virginia Field
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Brytyjska aktorka, która występowała na scenach Broadwayu, a także w Londynie. Zagrała też w kilkudziesięciu filmach, głównie role drugoplanowe.

Margaret Cynthia Field była córką londyńskiego sędziego. Przyszła na świat 4 listopada 1917 roku w stolicy Anglii. Jej matka była spokrewniona z generałem Robertem E. Lee. Imię, którego używała na scenie, Virginia, przybrała na cześć stanu, z którego jej legendarny przodek pochodził.

Ukończyła szkoły w Wiedniu i Paryżu. Pierwszy raz na scenie zagrała u samego Maxa Reinhardta w „All’s Well That Ends Well”. Na ekranie debiutowała rolą pokojówki w „The Lady Is Willing” (1934) u boku Leslie Howarda, Cedrica Hardwicke, czy Nigela Bruce’a. David O. Selznick sprowadził ją do Hollywood i zatrudnił w „Little Lord Fauntleroy” (1936).

Na Broadwayu debiutowała w „Panama Hattie” z Ethel Merman. W 1936 roku Virginia przeszła testy zdjęciowe dla 20th Century Fox, mając jedynie partnerować przyjaciółce. Jednak to ona wypadła lepiej i podpisała kontrakt. Wówczas porzuciła scenę dla kina. W „Zakochanych kobietach” (1936) zagrała z Janet Gaynor, Tyrone’em Powerem oraz Monty Woolley’em. W „Lloydach z Londynu” (1936) ponownie zagrała z Tyrone’em Powerem, czy Madeleine Carroll. Niepodważalnie jej najsłynniejsza rola to baletnica Kitty, przyjaciółka Myry Lester (Vivien Leigh) w melodramacie Mervyna Le Roya „Pożegnalny walc” z 1940 roku. Osobiście uważam, że rola Virginii jest naprawdę ozdobą tego filmu, i to zdecydowanie pod względem aktorskim, choć urody aktorce odmówić nie można.

Virginia była trzykrotnie zamężna. W 1942 wyszła za aktora Paula Douglasa. Para rozwiodła się w 1946, choć rok wcześniej urodziła się ich córka, Margaret Field Douglas. Co ciekawe, Douglas został później mężem aktorki amerykańskiej Jan Sterling, ta z kolei była eksżoną Jacka Merivale’a, który pod koniec życia aktorki związał się z… Vivien Leigh, z którą grała Virginia. Z drugim mężem, Howardem Grode, wzięła ślub w 1947, ale rozwiedli się już w 1948. W 1951 poślubiła Willarda Parkera i to z nim była do swojej śmierci w 1992 roku. Virginia zmarła na raka 2 stycznia 1992 roku w Rancho Mirage w Palm Desert. Parker zmarł w tym samym miejscu 4 lat po swojej żonie. W nekrologu w „The New York Times” napisano, że miała córkę i syna, niemniej nie udało mi się potwierdzić tej informacji w żadnym innym źródle.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>