Karolina Łachmacka

Veronica Lake

Veronica Lake
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Veronica Lake urodziła się 14 listopada 1919 roku. Trafia do Beverly Hills w 1938 roku, kiedy to jej ojczym i cała rodzina przeprowadzali się z miejsca na miejsce. Aktorstwo miało być.. terapią na schizofrenię, na którą piękna dziewczyna cierpiała. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w szkole w Bliss Hayden School of Acting w Hollywood, skąd było do filmu bardzo blisko. Rolami w „Soronity House” rozpoczęła swoją filmową karierę. Po roli w „Forty Little Mothers” wykreowano jej wizualny wizerunek. Od tej pory nosiła proste włosy, które opadały nieco na jedno oko. Fotki wpadły w ręce w szefów Paramountu, a Veronica bardzo szybko podpisała z nimi kontrakt. W 1940 wyszła za mąż, rok później na świat przyszło jej pierwsze dziecko.

Veronica pojawiła się filmie „Hold Back the Dawn” u boku Olivii De Havilland i Charlesa Boyera. Po roli w „The Glass Key” jej popularność wzrosła jeszcze bardziej. Jej uczesanie kopiowały wszystkie kobiety, co spowodowało wiele niebezpiecznych utrat włosów. Rozpad małżeństwa, przedwczesna śmierć małego synka i kłopoty z alkoholem sprawiły, że Veronica przestała odnosić sukcesy. Tylko rola w „Błękitnej dalii” nie przeszła niezauważona, ale w 1948 Paramount zrezygnował z usług Veronicki. Mimo to Veronica poślubiła kolejnego mężczyznę i urodziła kolejne dwoje dzieci. Jednak już w 1952 roku małżeństwo rozpadło się. Rola Mary Stevens w „Stronghold” była pożegnaniem z dużym ekranem na wiele lat. Potem grała już tylko dla telewizji, choć wystąpiła też w filmie „Flesh Feast”. W wieku niespełna 54 lat, 7 lipca 1973 roku, zmarła na zapalenie wątroby.

(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>