Karolina Łachmacka

Ursula Andress

Ursula Andress
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Pierwsza dziewczyna Bonda, przez wielu uważana za kwintesencję tego, jaka wybranka agenta 007 być powinna. Laureatka Złotego Globu. Scena, kiedy jako Honey Ryder w „Doktorze No” (1962) wynurza się z morza uchodzi za klasyczną.

Pochodzi z wielodzietnej protestanckiej rodziny. Urodziła się 19 marca 1936 roku.Od małego miała ogromne pragnienie poznania świata, który wówczas był dla niej niedostępny. W wieku 17 lat uciekła z domu z włoskim aktorem, ale po interwencji rodziców wróciła. Grała w mało znaczących włoskich filmach, ale była tam sensacją ze swoimi blond włosami i niebieskimi oczami. Przełomem okazał się romans z Marlonem Brando. To dzięki niemu Ursula dostała poważniejsze oferty. Karierę przerwała po poznaniu aktora Johna Dereka, którego poślubiła i na rzecz tego małżeństwa rzuciła aktorstwo na kilka lat.

W 1962 roku wróciła filmem, który stał się jej wieczną wizytówką. Na planie „Doktora No” poznała Seana Connery, z którym miała romans. Jej uroda sprawiła, że niewielu dziś pamięta, iż jej silny niemiecki akcent wymagał dubbingu. Ursula stała się ozdobą każdego filmu. Grała z Deanem Martinem, Frankiem Sinatrą, Sammym Davisem, jr., czy Elvisem Presleyem. W 1965 roku zagrała m.in. z Peterem Sellersem w „Co słychać, koteczku” Woody Allena.

Ursula była kobietą kochliwą. Prasa huczała od plotek na temat jej romansów z Warrenem Beatty’m, Ryanem O’Neillem czy Jean-Paulem Belmondo. Nie traciła na wdzięku nawet po 40. Na planie „Zmierzchu tytanów” poznała Henry Hamlin, młodszego od niej o 15 lat aktora. Zaszła w ciążę i w 1980 roku urodziła swoje jedyne dziecko, syna Dmitri’ego. Po rozwodzie z Derekiem w 1966 roku nie wyszła ponownie za mąż.

(Visited 62 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>