Karolina Łachmacka

Terry Moore

Terry Moore
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Urodziła się 7 stycznia 1929 roku w kalifornijskim Glendale i wychowywała się w mormońskiej rodzinie w Los Angeles. Pracowała jako modelka, aż w 1940 wygrała casting do filmu „Maryland”. W latach 40. jej kariera miała się rozwijać m.in. dzięki kontaktom, także łóżkowym, z Howardem Hughesem. W 1944 roku zagrała 14-letnią Paulę, postać graną oscarowo przez Ingrid Bergman. W 1952 roku zagrała we „Wróć, mała Szebo” i otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Mówiono, że jej kariera ma się rozwijać, ale w gruncie rzeczy cała ta kariera polegała i do dziś niestety polega na opowiadaniu o sławie, a nie jej aktualnym bycie.

Terry grała głównie w telewizji, pod koniec lat 50. zagrała też w „Peyton Place” (1957) Marka Robsona. Po śmierci Howarda Hughesa Moore publicznie twierdzi, że była jego żoną. Mieli pobrać się na jachcie w 1949 i nigdy nie rozwieść. Otrzymała niemałą sumkę jako niejaka „wdowa”. W wieku 55 lat pojawiła się na rozkładówce „Playboya”. Wydała dwie książki o Hughesie, których zgodność z prawdą pozostaje szeroko kwestionowana.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>