Karolina Łachmacka

Rhonda Fleming

Rhonda Fleming
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Kiedy ktoś wygląda jak Rhonda Fleming i rodzi się w Hollywood, trudno prognozować jej przyszłość inną, niż ta w świetle reflektorów. Urodziła się jako Marilyn Louis, córka modelki i aktorki, Effie Graham, która pracowała w Nowym Jorku 10.08.1923 roku.

Pierwszym, który ją zatrudnił, był David O. Selznick. Rhonda debiutowała rólką tańczącej dziewczyny w „Od kiedy cię nie ma” (1944) z Claudette Colbert i Jennifer Jones w reżyserii Johna Cromwella. Kolejny był thriller „Urzeczona” (1945) Hitchcocka, z Ingrid Bergman i Gregory Peckiem. Następnie zagrała w „Krętych schodach” (1946), klasycznym dreszczowcu Roberta Siodomaka. W westernie „Miasteczko Abilene” (1946) partnerowała Randolphowi Scottowi. Rok później pojawiła się w „Człowieku z przeszłością” (1947) z Robertem Mitchumem.

Przez lata zagrała m.in. z Rockiem Hudsonem, Ronaldem Reaganem (czterokrotnie), Kirkiem Douglasem, Charltonem Hestonem, Glenem Fordem czy Burtem Lancasterem. Mimo próby stworzenia wizerunku dobrej aktorki, widziano w niej przede wszystkim piękną kobietę. Kamera kochała Rhondę. Aktorka świetnie prezentowała się w Technicolorze, gdzie jej rude włosy tylko dodawały jej uroku.

Ambitnie próbowała swoich sił w teatrze. Na Broadwayu zagrała w „Kobietach” Clare Boothe Luce, w 1939 roku zekranizowanych przez George’a Cukora. Aktorka ma jednego syna, Kenta Lane’a. Poza tym była czterokrotnie zamężna i trzykrotnie rozwiedziona. W ostatnich latach udziela się charytatywnie.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>