Karolina Łachmacka

Phyllis Love

Phyllis Love
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa. Kinomanom znana dzięki roli Mattie Birdwell w dramacie Williama Wylera „Przyjacielska perswazja” (1956) z Gary Cooperem, Anthony Perkinsem i Dorothy McGuire.

Urodziła się w Des Moines w stanie Iowa i ukończyła liceum z inną znaną aktorką, Cloris Leachman. W 1948 roku wyszła za mąż i dołączyła do grona studentów Actors Studio Lee Strasberga. Debiutowała małą rólką w „So Young So Bad” (1950), gdzie prym wiedli Paul Henreid i Rita Moreno. Phyllis rzadko grała w filmach, częściej widziano ją w telewizji, a największe sukcesy święciła na Broadwayu.

W 1951 roku przypadła jej w udziale nagroda New York Charles Derwent Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Rosy Delle Rosy w pierwszej wersji scenicznej „Tatuowanej róży” Tennessee Williamsa. Na emeryturę przeszła w latach 70. i zmieniła wówczas swoje imię na Ossana. W 1985 zmarł jej pierwszy mąż. Phyllis poślubiła następnie swojego przyjaciela z lat szkolnych, Alana Paula Goodinga. Aktorka zmarła 30 października 2011 roku.

(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>