Karolina Łachmacka

Nora Arnezeder

Nora Arnezeder
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj
Cykl „Najbardziej obiecujący aktorzy” ma być w moim zamyśle serią artykułów opisujących młodych i ciekawych aktorów i aktorki, którzy przedstawiają artystyczny potencjał. Jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie osób, które można opisać, piszcie!
Na pewno wielu z Was znana jest filmowa seria przygód markizy Angeliki, granej przez Michelle Mercier. Filmy te powstały kilka dziesiątek lat temu i cieszyły się niemałą popularnością. Ja natomiast kilka miesięcy temu natrafiłam na francuski remake o tytule „Markiza Angelika” (2013) i film ten oczarował mnie bez reszty. Duża w tym zasługa młodej odtwórczyni roli tytułowej, Nory Arnezeder.
Ta 25-letnia aktorka może na pierwszy rzut oka wydać się kolejną ślicznotką, tym razem znad Sekwany, która swoim wyglądem uatrakcyjnia obraz filmu niczym element dobrej scenografii. Ale nie dajcie się zwieść. Jeśli ktoś obejrzy „Markizę Angelikę”, będzie z pewnością pod wrażeniem aktorskiej dojrzałości Arnezeder. W popisowy sposób radzi ona sobie ze swoją rolą, co sprawia, że postać markizy jest czymś znacznie więcej, niż przyjemnym dla widokiem. Dojrzałość aktorstwa Nory poraża, zważywszy na jej bądź co bądź niezbyt pokaźne doświadczenie.
Arnezeder jest Francuzką, chociaż jej korzenie sięgają w głąb świata. Matka pięknej aktorki to egipska Żydówka, a ojciec to Austriak. W Paryżu uczyła się śpiewu i tańca. Grała już m.in. z Ryanem Reynoldsem, ale Hollywood wciąż jeszcze nie odkryło możliwości Nory. Tym niemniej pewna jestem, że jeszcze o niej usłyszymy.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>