Karolina Łachmacka

Michael Caine

Michael Caine
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Są mężczyźni, którzy żyją z seksu. Istnieją jednak też tacy, którzy żyją dla niego. Do tej drugiej kategorii zalicza się Alfie Elkins. Ten młody, niezwykle atrakcyjny mężczyzna, nie może opędzić się od kobiet. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że gdyby do kopulacji mogło dojść jedynie w łóżku, Alfie by z niego nie wychodził. Nasz bohater ma też swoje zasady. Jego związki są tylko miłostkami. Jak podkreśla w jednej ze scen Alfie – jeśli kobieta zbytnio się angażuje, trzeba daną znajomość zakończyć. To dotyczy filmu z 1966 roku. Jedna ze scen filmu Dopaść Cartera przedstawia go nagiego, z karabinem w ręku, zaskoczonego przez dwóch, powiedzmy, niezbyt mu przyjaznych, panów. Kiedy zbliża się do nich, jeden z nich drwiąco rzuca: „Chyba tego nie użyjesz?”. Na to drugi dopowiada, równie rozbawiony: „On miał na myśli broń!”. Oba te filmy są produkcji brytyjskiej. Oba dzieli przestrzeń 5 lat. W obu główne role zagrał on. Michael Caine.

Czy już pisałam, że niektórzy mężczyźni są jak wino: im starsi, tym mają większą klasę? Michael Caine ma na koncie dwa Oskary, gra w coraz gorszych, kasowych szmirach i wciąż ma to coś, tę klasę, z którą można się tylko urodzić. Ciekawostką jest fakt, że oba wspomniane przeze mnie tutaj obrazy mają swoje „remake’i”. Alfiego w 2004 roku zagrał Jude Law, w 2000 w Cartera wcielił się Sylvester Stallone (gościnnie rólkę zagrał sam mistrz Caine). Law naprawdę cenię, chciałabym zobaczyć go w roli Hamleta, którego grał na deskach Broadwayu. Talent odtwórcy roli „Rambo” przemilczę. Jednak pewnych ról kopiować się nie powinno.

Pisanie o tym, jaki to Caine jest wspaniały, nie ma większego sensu. Jeśli obejrzycie jakiś film z nim, zrozumiecie, co mam na myśli. Możliwe, że będziecie pukać się w czoło. Ja jednak ostentacyjnie upieram się przy swoim. Zapraszam do obejrzenia video. And if I keep blinking, it weakens me. But if I’m talking to you…. And I don’t blink… ;)

(Visited 55 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>