Karolina Łachmacka

Linda Christian

Linda Christian
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Meksykańska aktorka, znana z hollywoodzkich filmów z lat 40. i 50. Była pierwszą dziewczyną Bonda, jeśli liczyć telewizyjną, pierwszą wersję „Casino Royale” z 1954 roku. Jej matka była pochodzenia niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego pochodzenia, ojciec miał szlacheckie flamandzkie korzenie.

Po raz pierwszy oferowano jej kontrakt filmowy po tym, jak producenci obejrzeli jej fotografię, wykonaną na plaży przez Andre de Dienesa. Linda sławna jest też jako żona hollywoodzkiego gwiazdora, Tyrone’a Powera, i matka dwójki jego dzieci, w tym córki Rominy, znanej piosenkarki, która jako Romina Power wraz z Alem Bano w życiu i na scenie tworzyła znany duet. Przez krótki czas była też żoną brytyjskiego aktora Edwarda Purdoma, znanego z roli tytułowej w filmie „Syn marnotrawny” z Laną Turner i Audrey Dalton.

Siostrą Lindy była także aktorka, Ariadna Welter, znana z filmów hiszpańskojęzycznych i meksykańskich telenowel. W młodości zagrała w filmie Luisa Buñuela „Zbrodnicze życia Archibalda de la Cruz” (1955).

(Visited 90 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>