Karolina Łachmacka

Kathryn Grayson

Kathryn Grayson
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Kathryn Grayson na świat przyszła jako Zelma Kathryn Elisabeth Hedrick 9 lutego 1922 roku. Tę drobną brunetkę o twarzy w kształcie serca wypatrzyli ludzie MGM, kiedy ona śpiewała w radiu. Natychmiast podpisano z nią kontrakt, wysłano na lekcje aktorstwa i promowano wzdłuż i wszerz całego kraju. Zadebiutowała w 1921 roku w jednym z filmów o Andy’m Hardy. Szybko dostąpiła zaszczytu grania obok musicalowych sław MGM, takich jak np. Gene Kelly.

Często grała u boku Mario Lanzy, choć poza ekranem nie mogli się dogadać. Próbowano wykreować ich na kolejną wielką muzyczną parę w stylu Nelsona Eddy’ego i Jeanette MacDonald, lecz bez większego skutku. Najważniejsze role zagrała już jako poważniejsza i doświadczona aktorka: „Statek komediantów” (1951) czy „Pocałuj mnie Kasiu” (1953). Mając 35 lat porzuciła MGM i wystąpiła w jeszcze kilku filmach Paramountu, by niebawem pracować na scenach teatrów i klubów nocnych.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>