Karolina Łachmacka

Judith Wood

Judith Wood
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka filmowa. Urodziła się jako Helen Johnson 1 sierpnia 1906 roku w Nowym Jorku. Pod koniec lat 20. wyjechała do Los Angeles. Debiutowała w „Poszukiwaczkach złota z Broadwayu” (1929). W pierwszych pięciu filmach występowała w napisach pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

Jej pierwszy film w 1931 roku to „It Pays To Advertise” z Carole Lombard w roli głównej. W każdym następnym aktorka występowała już jako Judith Wood. W 1931 roku została wybrana jedną z WAMPAS Baby Stars. Mimo tego, nigdy nie udało jej się zrobić wielkiej kariery.

W 1931 roku zagrała główne role w aż 6 filmach. Zdawało się, że jej kariera się rozwija, ale w ciągu następnych lat otrzymywała coraz mniej propozycji. Ostatnim jej filmem była Asfaltowa dżungla” (1950), w której zagrała małą rólkę. Po tym przeszła na emeryturę, pozostając w Los Angeles. Zmarła w wieku 95 lat z przyczyn naturalnych.

 

 

(Visited 43 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>