Karolina Łachmacka

Josephine Dunn

Josephine Dunn
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka filmowa, występująca w filmach w latach 20. i 30. XX wieku. Urodziła się 1 maja 1906 roku w Nowym Jorku. Karierę rozpoczęła udziałem w filmie „Fascinating Youth” (1926). Była członkiem tzw. Alonquin Round Table, nieoficjalnego stowarzyszenia nowojorskich twórców, w skład którego wchodziła też m.in. aktorka Tallulah Bankhead. W swojej karierze zagrała w 23 filmach niemych. Wielu aktorom kina niemego nie udało się korzystnie przejść do ery nowego kina dźwiękowego, ale Josephine znalazła się w gronie szczęśliwców, którzy znaleźli swoje miejsce w nowych czasach.

W 1929 została jedną z WAMPAS Baby Stars (w tym samym roku w gronie gwiazdek nie zabrakło m.in. Jean Arthur). Jej kariera rozwijała się pomyślnie, jednak po czwartym i ostatnim ślubie zdecydowała się przejść na emeryturę. Owdowiała w 1978 roku. Zmarła 3 lutego 1983 roku w Thousand Oaks w Kalifornii.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>