Karolina Łachmacka

Jeanette Loff

Jeanette Loff
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Blondwłosa piękność Jeanette Loff urodziła się w Orofino w stanie Idaho 9.10.1906 roku. Jej ojciec był znanym duńskim skrzypkiem, a matka Norweżką. Jeanette zachwycała swoimi jasnymi blond włosami i niebieskimi oczami.

Jej rodzina przeprowadzała się ze względu na zawód ojca. Swego czasu zamieszkiwali Minnesotę, a także odwiedzili Kanadę. W wieku 11 lat Jeanette na scenie zagrała rolę tytułową w „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Jako siedemnastolatka Loff śpiewała swoim liryko sopranem główną rolę w operetce „Treasure Hunters”.

W tym samym roku rodzina przeniosła się do Oregonu w stanie Portland, gdzie Jeanette dokończyła swoją formalną edukację muzyczną w Ellison and White Conservatory of Music. Jako Jan Lov grała na organach w kinach. W czasie wakacji śpiewała prologi, wyświetlane przed emisją filmów.

Jej kariera filmowa rozpoczęła się wraz z rolą w „Chacie wuja Toma” (1927), nie wymieniono jej jednak w napisach. Podpisała kontrakt z Cecilem B. DeMille’em i występowała już jako Jeanette Loff. Ku jej rozczarowaniu, obsadzano ją głównie w rolach naiwnych, pięknych dziewcząt, co skłoniło ją do skierowaniu swojego zainteresowania ku Broadwayowi. Po roli w „Królu Jazzu” (1930) Jeanette zrezygnowała z ról filmowych i następnym razem pojawiła się w filmie dopiero w 1934 roku. Wówczas zagrała w swoim czterech ostatnich filmach.

Jeanette Loff była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszy formalny związek z Harry’m Rosenbloomem zakończył się rozwodem w 1929 roku. Jej drugim mężem został bogaty handlarz alkoholem, Bert Friedlob. Loff zmarła 4 sierpnia 1942 roku z powodu zatrucia amoniakiem. Policja nie potrafiła ustalić, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy udana próba samobójcza. Miała zaledwie 35 lat.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>