Karolina Łachmacka

Inger Stevens

Inger Stevens
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka szwedzkiego pochodzenia. Laureatka Złotego Globu. Niestety, nie potrafiła udźwignąć ciężaru sławy i popełniła samobójstwo mając zaledwie 35 lat.

Urodziła się 18.10.1934 roku. Była najstarszą z trójki rodzeństwa i niesamowicie wrażliwą istotą. Jej ojciec występował w amatorskim teatrze. Jej matka porzuciła rodzinę dla innego mężczyzny gdy Inger Stevens liczyła sobie zaledwie 6 wiosen. Jej ojciec niebawem ożenił się powtórnie i w 1944 roku posłał po Inger i jej młodszego brata. Nie mogła jednak zaznać szczęścia w rodzinie. Uciekała z domu i została nawet tancerką rewiową, ale ojciec odnalazł ją i zabrał do domu. Niebawem przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie uczyła się w Actors Studio i pracowała jako modelka. Zaczęła występować w reklamach i teatrze letnim.

22-letnia Inger debiutowała na ekranie u boku Binga Crosby w „Człowieku w ogniu” (1957). Niestety, Inger zaczęła angażować się w kolejne związki bez przyszłości. Wśród jej kochanków byli Crosby, James Mason, czy Anthony Quinn. W 1959 w Nowy Rok próbowała popełnić samobójstwo. Zaczęło jej się jednak wieźć w życiu zawodowym. Nominowano ją do Emmy. Niebawem powstał serial „The Farmer’s Daughter”, gdzie zagrała szwedzką guwernantkę. Rola ta zaowocowała Złotym Globem.

Po udanym szturmie na telewizję, Inger Stevens wróciła do filmu. Zagrała m.in. z Walterem Matthau, Clintem Eastwoodem, Henry Fondą, Jamesem Stewartem, czy Robertem Mitchumem. Niestety, wróciły problemy natury psychicznej. Choć podpisała kontrakt na kolejny serial, tydzień potem odnaleziono ją nieprzytomną w jej kuchni. Kobietę zawieziono do szpitala, lecz zmarła w karetce. Inger zażyła śmiertelną dawkę barbituranów popitych alkoholem.

Inger była dwukrotnie zamężna. Jej drugi formalny związek utrzymywano w tajemnicy, gdyż jej małżonek był Afroamerykaninem. Zmarła 30.04.1970 roku.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>