Karolina Łachmacka

Helen Parrish

Helen Parrish
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka filmowa. Urodziła się 23 marca 1924 roku w Columbus w stanie Georgia. Była córką Laury Parrish, aktorki scenicznej, a także występującej w filmach w epizodycznych rólkach. Debiutowała w filmie jako dziecko, grając córkę Babe Ruth w „Babe Comes Home” (1927). Wystąpiła też w serii krótkometrażowych komedii „Our Gang”, w których, jako brzdąc, partnerowała dorosłym kobiecym sławom. Gdy podrosła, grywała często nienawistne nastoletnie dziewczynki, rywalki postaci granych przez Deannę Durbin.

Przed ukończeniem 30. roku życia Helen opuściła kino na rzecz rozwijającej się dopiero telewizji. Brat aktorki, Robert Parrish, w dzieciństwie także był aktorem, ale został cenionym reżyserem i montażystą. Jej siostra, Beverly, zmarła w wieku 11 lat, mając na koncie tylko 1 film. Pierwszym mężem Helen był Charles Lang. Drugim, do jej śmierci, był zaś John Guedel. Helen Parrish zmarła na raka mając zaledwie 34 lat.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>