Karolina Łachmacka

Gwili Andre

Gwili Andre
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Duńska aktorka, urodziła się 4.02.1908 roku. Gwili Andre przybyła do Hollywood na początku lat 30., chcąc zostać gwiazdą. Wystąpiła w kilku filmach RKO, m.in. „Roar of the Dragon”, „Secret of the French Police”. Uwagę zwróciła jej uroda, dlatego RKO postanowiło wypromować ją na gwiazdę, obsadzając w głównych rolach obok ZaSu Pitts, czy Franka Morgana. Po ogromnej kampanii wytwórnia oczekiwała, że jej następny film, „No Other Woman” (1933) z Irene Dunne, będzie hitem, jednak okazało się inaczej. Z tego powodu „zdegradowano” ją do ról drugoplanowych (m.in. „Twarz kobiety”, 1941, z Joan Crawford). Ostatnia jej rola to epizod w „The Falcon’s Brother” (1942).

Próbowała wrócić na ekran, ale nie udało się. Załamana, sięgnęła po alkohol i uzależniła się.

Ostatnie lata życia spędziła samotnie w swoim apartamencie w kalifornijskiej miejscowości Venice. Otaczała się pamiątkami z własnymi zdjęciami, nie mogąc pogodzić się z faktem, że nie została gwiazdą. W rocznicę swoich urodzin podpaliła papier i siebie. Na wskutek odniesionych obrażeń zmarła 5.02.1959 roku.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>