Karolina Łachmacka

Gwen Lee

Gwen Lee
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka. Urodziła się jako Gwendolyn Lepinski w Nebrasce 12.11.1904 roku. Zaczynała jako modelka, kiedy odkrył ją spec od castingów. Gwen wybrano jedną z WAMPAS Baby Stars 1928 roku.

Gwen podpisała kontrakt z MGM w sierpniu 1925 roku. Jej pierwsze dwa filmy, „I’ll Tell The World” i „A Little Bit of Broadway”, wyprodukował Robert Z. Leonard.

W 1932 roku matka aktorki pozwała ją do sądu, zarzucając, że córka nie potrafi dbać o swoje sprawy finansowe. Była też oskarżana o niepłacenie za stroje z różnych sklepów.

Gwen Lee udało się korzystnie przejść testy dźwiękowe i otrzymać role w filmach z nowej ery. Niemniej były to role drugoplanowe. Gwen grała m.in. obok Roberta Montgomery’ego i Joan Crawford w „Untamed” (1929), „Impresario” (1930) z Lionelem Barrymore’em, z Gretą Garbo w „Natchnieniu” (1931).

Gwen Lee zmarła 20 sierpnia 1961 roku w Reno w Nebrasce.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>