Karolina Łachmacka

Gloria Holden

Gloria Holden
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Aktorka. Urodziła się 5 września 1908 roku w Londynie. Jako dziecko przeniosła się do USA. Po skończeniu szkoły w Wayne w stanie Pensylwania została studentką American Academy Of Dramatic Arts w Nowym Jorku. W 1931 roku w John Golden Theatre na Broadwayu Gloria zagrała główną rolę żeńską w „As Husbands Go”. Grała też mniejsze rólki w innych sztukach, zastępowała też Mary Ellis w „Children of Darkness”. W sierpniu 1932 roku aktorka zagrała w „Manhattan Melody”.

Gloria Holden zapewne najlepiej pamiętana jest z roli Alexandrine Zoli w „Życiu Emila Zoli” (1937). Pamiętna jest też jej rola tytułowa w „Córce Drakuli” (1936). Grała też w „Dodge City” (1939), wcielając się w rolę pani Cole, ciotki Abbie (Olivia de Havilland). Inne jej filmy to m.in. „Brawura” (1938), „Handlarze” (1947), czy „Żona moich marzeń” (1953).

Z pierwszego małżeństwa Gloria Holden miała syna, urodzonego w 1925 roku. Jej drugim mężem był William Hoyt, z którym była aż do swojej śmierci. Uwielbiała jeździć na rowerze. Holden zmarła 22 marca 1991 roku w wieku 82 lat.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>