Karolina Łachmacka

Dorothy Dell

Dorothy Dell
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka. Dorothy Dell urodziła się jako córka dwójki ludzi pracujących w branży artystycznej 30 stycznia 1915 roku. Mając zaledwie 13 miesięcy Dell wygrała konkurs piękności na najsłodszego bobasa. Od dziesiątego roku życia mieszkała w Nowym Orleanie. Uczyła się w liceum dla dziewcząt. W wieku 15 lat została Miss Nowego Orleau. Rok później dostała pracę w rewii Florenza Ziegfelda. Grała też w „Tattle Tales” (1933). Dorothy znana była także ze związków z inteligentnymi, przystojnymi mężczyznami. Jednym z nich był m.in. Russ Columbo, autor piosenek i aktor.

Dorothy podpisała kontrakt z Paramount i w wyścigu po pierwszą rolę pokonała m.in. Isabell Jewell czy Mae Clarke. Zagrała w „Małej pannie Marker” wraz z Shirley Temple.

Niestety, kwitnącą karierę aktorki przekreślił okrutny los. Dorothy na początku czerwca 1934 roku wracała z imprezy w Altadenie w stanie Kalifornia wraz ze swoim narzeczonym, Dr. Carlem Wagnerem. Ich samochód wypadł z drogi, rozbijając się m.in. o słup telefoniczny. Dorothy zginęła na miejscu. Miała 19 lat.

(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>