Karolina Łachmacka

Cleo Moore

Cleo Moore
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska seksbomba, gwiazda lat 50. Cleo Moore urodziła się w Baton Rouge w stanie Luizjana. Dorastała w pobliskim Galvez. Jej rodzice byli bardzo zaangażowani w politykę, głęboko popierając demokratów. Od początku swojej kariery w Hollywood otrzymywała mnóstwo uwagi mediów. Nie było w tym nic dziwnego, gdyż była piękną i seksowną kobietą. Co ciekawe, dziś nikt już praktycznie nie pamięta jej filmów. Mało kto zwracał też uwagę na te produkcje za życia aktorki. Cleo stała się ulubienicą mediów, choć jej filmy zaliczały się do hitów klasy B.

Debiutowała mając niecałe 20 lat. Najpierw grywała małe rólki u Warnerów, potem przeniosła się do RKO, aż podpisała nieco ciekawszy kontrakt z Columbią. Uwagę zwróciła jej rola w film noir w reżyserii Nicholasa Raya pt. „Niebezpieczne terytorium” (1951). Wiele jej filmów reżyserował Hugo Haas, często grywała m.in. z Robertem Ryanem. Cleo podążała śladami Marilyn Monore, podobnie jak Jayne Mansfield czy Mamie Van Doren, by zyskać popularność jako blond seksbomba.

W filmie nie osiągnęła niczego znaczącego, dlatego zajęła się biznesem. Odniosła sukces jako agentka nieruchomości. W 1961 roku wyszła za mąż po raz drugi i urodziła dziecko. Niestety, zmarła na atak serca na 6 dni przed swoimi 45. urodzinami.

(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>