Karolina Łachmacka

Audrey Dalton

Audrey Dalton
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Urodziła się w Dublinie. Od wczesnej młodości wiedziała, że chce zostać aktorką. W dzieciństwie występowała w szkolnych przedstawieniach. Kiedy jej rodzina przeniosła się do Londynu, Audrey zdała do Royal Academy of Dramatic Arts (RADA). Tam wypatrzył ją producent z angielskiej filii Paramountu i zaprosił na zdjęcia próbne do filmu „The Girls of Pleasure Ireland” (1953).

Udało jej się i podpisała kontrakt, wyruszając do Stanów. Tam „wypożyczono” ją do 20th Century Fox, gdzie wystąpiła w „Mojej kuzynce Racheli” (1952) z Olivią de Havilland i Richardem Burtonem, a także w „Titaniku” (1953) w doborowej obsadzie. W późniejszych latach aktorka grała w różnych wytwórniach, występowała też w telewizji. Ostatni raz na ekranie pojawiła się pod koniec lat 60.

Jej pierwszy mężem był asystent reżysera James H. Brown, z którym ma czworo dzieci. Drugim, obecnym małżonkiem aktorki jest nie związany z showbiznesem emerytowany inżynier.

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>