Karolina Łachmacka

Arlene Dahl

Arlene Dahl
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka, która największą sławą cieszyła się w latach 50. ubiegłego stulecia. Jest znana także jako matka amerykańskiego aktora telewizyjnego Lorenzo Lamasa.

Urodziła się 11 sierpnia 1928 roku w Minneapolis w rodzinie norweskiego pochodzenia. Po ukończeniu szkoły średniej trudniła się różnymi zajęciami, m.in. grała w lokalnej grupie teatralnej, była też modelką w okolicznych sklepach.

W wieku niespełna 18 lat została wybrana dziewczyną piwa Rheingold. Pracę w filmie rozpoczęła rok później. Jej ważniejsze filmy to m.in. „Trzy krótkie słowa”, „Kobiecy świat”, czy „Podróż do wnętrza ziemi”. W latach 80. przez trzy lata grała w telenoweli „One Life To Live”. Kilkukrotnie na planie grała też z synem, Lorenzem, m.in. w jego najpopularniejszym serialu „Renegat”.

Arlene bardziej niż z dokonań artystycznych znana jest z bujnego życia miłosnego. Aktorka stawała na ślubnym kobiercu aż sześciokrotnie, a pięć razy związki jej kończyły się, niestety, rozwodem. Dopiero z ostatnim mężem przeżyła ponad 20 lat. Jest matką trójki dzieci (każde z innego małżeństwa). Jej pierworodny syn, Lorenzo, z małżeństwa z latynoskim gwiazdorem Fernando Lamasem, także wielokrotnie zmieniał stan cywilny i dał matce aż pięcioro wnucząt. Druga była córka Carol z małżeństwa z Chrisem Holmesem, trzeci zaś syn Rounsevelle Andreas. Po urodzeniu Lorenza Arlene zwolniła tempo pracy artystycznej. Choć pojawiała się w telewizji, zajęła się domem, a także pisarstwem. Później założyła też firmę kosmetyczną.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>