Karolina Łachmacka

Ann Pennington

Ann Pennington
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka (kina niemego i dźwiękowego), tancerka (specjalizująca się także w stepowaniu), wokalistka, gwiazda Broadwayu pierwszych dziesięcioleci poprzedniego wieku, tancerka sławnej rewii Ziegfelda.

Urodziła się w Wilmington, Delawere, 23 grudnia 1893 roku. Jej rodzina przeniosła się do Camden w New Jersey ok. roku 1900. Na Broadwayu debiutowała w 1911 roku jako tancerka rewiowa w „The Red Widow” z Raymondem Hitchcockiem. Dwa lata później debiutowała w rewii Florenza Ziegfelda, stając się jedną z najpopularniejszych jej gwiazd.

Od początku Ann wyróżniała się swoim wizerunkiem. Miała długie brązowe włosy, duże, czarne oczy. Była do tego niezwykle drobna (mierzyła jedyne 147 cm!), ale miała proporcjonalne ciało. Z powodu jej wzrostu nazywano ją „Penny”, albo „Tiny” (z ang. „malutka”). Dzięki współpracy z Ziegfeldem pracowała z takimi cenionymi artystami, jak Eddie Cantor, Marilyn Miller, czy Fanny Brice (prywatnie obie panie były najlepszymi przyjaciółkami). Wiele z jej związków było głośno omawianych przez prasę. Wśród jej ukochanych znajdowali się bokser Jack Dempsey (byli przez pewien czas zaręczeni), producent teatralny George White, aktor Buster West. Mimo to Ann Pennington nigdy nie poślubiła żadnego mężczyzny. Po zakończeniu kariery filmowej i teatralnej podróżowała z przedstawieniami wodewilowymi. Na zupełną emeryturę przeszła pod koniec lat 40. Zmarła w Nowym Jorku 4 listopada 1971 roku, mając 77 lat.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>