Karolina Łachmacka

Andrea King

Andrea King
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Amerykańska aktorka, prawdziwa ozdoba ekranu, której nie tylko uroda wzbudzała spore zainteresowanie. Przyszła na świat w Paryżu, choć jej matka nie była Francuzką i nazywała się Georgette Barry. Jej nazwisko łączy się z dosyć interesującą tajemnicą – jej matka ukrywała przez długi czas jej pochodzenie i do dziś nie jest do końca jasne.

W wieku dwóch miesięcy mała Georgette i jej matka popłynęły do USA i mała dorastała w Forest Hills, a potem Palm Beach. Początkowo grała na Broadwayu. Pierwsza ważna rola to występ w „Panu Skeffington” (1944) z Bette Davis, lecz nie wymieniono jej nawet w napisach. Miała zagrać w „Nightmare Alley Edmunda Gouldinga, ale zamiast tego wolała „Ride the Pink Horse” (1947).

Andrea nigdy nie zrobiła oszołamiającej kariery. Nie kusiły jej skandale, miała jednego męża, z którym była aż do jego śmierci i z którym miała córkę. Zmarła w 2003 roku.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>