Karolina Łachmacka

Alicia Rhett

Alicia Rhett
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Alicia Rhett, choć zagrała w swoim życiu tylko jedną jedyną rolę filmową, pozostaje bardziej rozpoznawalna niż większość aktorek, które przewyższają ją swoim dorobkiem w kwestii filmografii. Urodzona 1 lutego 1915 roku w Savannah w Georgii Rhett jest córką Isabelle Murdoch, która wywodziła się z Liverpoolu, i georgijskiego oficera Edmunda Rhetta.

Po śmierci ojca Alicii w czasie I wojny światowej, wraz z matką przeprowadziły się do Charlestonu. Tam też Alicia rozpoczęła karierę aktorki scenicznej. Podczas występu scenicznego w 1936 roku 21-letnia Alicia wpadła w oko samemu George’owi Cukorowi, który wraz z Davidem O. Selznickiem poszukiwał odtwórczyni roli Scarlett w nadchodzącej wielkiej produkcji „Przeminęło z wiatrem. W końcu Alicia przeszła testy zdjęciowe do roli Melanii, jednak ostatecznie w 1937 roku, w marcu, Alicia przyjęła rolę Indii, siostry Ashleya Wilkesa, rywalki Scarlett.

Po wielkim sukcesie filmu naturalną koleją rzeczy zauważono także Alicię i zaproponowano jej mnóstwo ofert współpracy, jednak wszystkie odrzuciła i nigdy już nie stanęła na planie żadnego filmu. W przyszłości została nauczycielem akcentu charletońskiego. Przede wszystkim odnosiła jednak liczne sukcesy jako rysownik, ilustrowała wiele książek i była odnoszącą sukcesy portrecistką.

(Visited 29 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>