Adrian Kaczyński

World War Z (Marc Forster, 2013)

World War Z (Marc Forster, 2013)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Marc Foster to z pewnością zdolny reżyser, bo spod jego ręki wyszły tak świetne tytuły jak „Przypadek Harolda Cricka”, czy „Marzyciel”. Z tym, że te pozycje nie były raczej skierowane do przeciętnego odbiorcy.

World War Z” miał być typowym kinem rozrywkowym, a postać Brada Pitta miała ściągać rzeszę jego fanów do kin. Oczywiście wszystko wypaliło. Film ogląda się całkiem przyjemnie i jako nie wymagająca myślenia pozycja spisuje się znakomicie.

World War Z” nie jest pozbawione wad, wpadek scenariuszowych, czy schematów typowych dla kina akcji. Jednak, mimo ich obecności, można się całkiem nieźle bawić, a czasami nawet dobrze uśmiać. Film Marca Fostera jest typowym kinem akcji z domieszką horroru, bo tak należy traktować zarazę zombie, z którą musi mierzyć się niepokonany, najinteligentniejszy, najodważniejszy, najcudowniejszy i najwspanialszy Gerry Lane, a w jego roli także idealny Brad Pitt – a któż by inny ;).

World War Z” to nie jest z pewnością szczyt możliwości Forstera, ale za wszelkie niedoróbki i nieścisłości tej pozycji i tak bardziej obwiniłbym scenarzystów. Zmagania Gerrego Lane’a pozostają i tak całkiem ciekawym widowiskiem, które się chłonie i wyparowują tak samo łatwo, co raczej za dobrze nie świadczy. Ode mnie jednak całkiem przyzwoita nota 6/10, głównie za to, że Brad nigdy nie zawodzi.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>