Adrian Kaczyński

Sekretne życie Waltera Mitty / The Secret Life of Walter Mitty (Ben Stiller, 2013)

Sekretne życie Waltera Mitty / The Secret Life of Walter Mitty (Ben Stiller, 2013)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Sekretne życie Waltera Mitty” to fantazyjna, a może przede wszystkim, bardzo pozytywna opowieść o Walterze, który dzieciństwem i beztroską nie nacieszył się zbyt długo, bo wraz ze śmiercią ojca musiał przejąć obowiązki głowy rodziny. Choć nieśmiały, to bardzo odpowiedzialny główny bohater ma chwile słabości i odpływa w świat marzeń wyobrażając sobie: co by było, gdyby zachował się inaczej – któż z nas tak nie miał?

Jednak przypadek Waltera jest skrajny, bo uciekając w fantazję zawiesza się tracąc kompletnie kontakt z rzeczywistością. Życie Mitty’ego obiera inny kierunek wraz ze zmianą właściciela gazety, w której pracuje od 16 lat i niespodziewanymi kłopotami w tejże. I jak przekonują nas twórcy co się odwlecze to nie uciecze, ale trzeba ruszyć swoje cztery litery…

Film Bena Stillera dosyć luźno kojarzy mi się ze świetnym i nieco lepszym „Przypadkiem Harolda Creecka” z Willem Ferrellem. Choć „Sekretne życie Waltera Mitty” nie zaskakuje za specjalnie, to nie można powiedzieć, że jest wtórne, czy nudne. Owszem, zdarzają się tu popularne w kinie schematy, jednak są tak mało znaczące, że nie wywołują irytacji. Zaskoczony byłem świetnymi i pięknymi zdjęciami. Mam na myśli zwłaszcza islandzkie krajobrazy oraz naturę tak wyraziście uchwycone i przedstawione. Naprawdę miło popatrzeć, a zjazd na deskorolce z przyrodą w tle – majstersztyk!

Cieszy fakt, że Stillerowi udało się w jakiś sposób wymknąć z ram głupiej komedii dzięki czemu film ogląda się z zainteresowaniem i nie wzbudza nieprzyjemnych emocji. Z każdym kolejnym filmem coraz bardziej zaczynam lubić Bena Stillera, a kiedyś mylił mi się z Adamem Sandlerem. Jednak pokazuje, że nie musi z siebie robić wielkiego przygłupa by być zabawnym – w przeciwieństwie do tego drugiego. „Sekretne życie Waltera Mitty” to ciepła i lekka produkcja, która nas ożywia i pobudza do poczynienia kroków dla naszego lepszego jutra.

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>