Adrian Kaczyński

Poradnik pozytywnego myślenia / Silver Linings Playbook (David O. Russell, 2012)

Poradnik pozytywnego myślenia / Silver Linings Playbook (David O. Russell, 2012)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Przeniesienia powieści pt: „Poradnik pozytywnego myślenia” Matthewa Quicka  na srebrny ekran podjął się David O. Russell – specjalista od scenariuszów adaptowanych („The Fighter”, „Złoto Pustyni”). Film opowiada o losach Pata (Bradley Cooper) po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego, gdzie spędził 8 miesięcy z powodu załamania psychicznego, po tym jak znalazł żonę w jednoznacznej sytuacji z innym mężczyzną. Główny bohater jest gotów zrobić wszystko by odzyskać żonę i dawne życie, ale jego znajomi próbujący mu pomóc w nowym starcie stawiają na jego drodze mającą podobne problemy, samotną Tiffany (Jennifer Lawrance).

Ze względu na wcześniejsze filmy Russella z ogromną niecierpliwością oczekiwałem najnowszej produkcji, a mój apetyt dodatkowo podsyciło 8 nominacji do Oscarów. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest to film bardzo dobry. Mimo, że scenariusz początkowo wydał mi się nieco oklepany, charakterystyczny dla typowych komedii romantycznych, to reżyser wyciskając z niego ostatnie soki udowodnił , że byłem w błędzie. Wydaje mi się, że lepiej tego filmu zrobić nie było można.

Aktorzy spisali się świetnie. Mam tu przede wszystkim na myśli głównych bohaterów, którzy pozwolili uwierzyć w tę historie, ale i robiącego najlepsze wrażenie spośród pozostałych postaci, przesądnego tatuśka Pata granego przez Roberta De Niro. W filmie doskonale splecione są elementy dramatyczne i komediowe, co nie powoduje zanudzenia jednostajnością i monotonnością wydarzeń, a w dodatku od pewnego momentu widz zaczyna  kibicować  dalszemu rozwojowi sytuacji chcąc pozytywnego finału.

Postawa Pata pod względem uporu, czy chorych nadziei na powrót do swojej ex z pewnością nie jest obca wielu facetom, ale jaki jest finał tej historii trzeba zobaczyć samemu.

Film w zgodzie z tytułem doskonale wywiązuje się ze swej roli. Całym sercem polecam ten film zarówno parom jak i singlom – pamiętajcie „fruźki wolą optymistów” ;-).

Silver Linings Playbook aa Silver Linings Playbook aSilver Linings Playbook aaa

(Visited 25 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>