Adrian Kaczyński

Mój rower (Piotr Trzaskalski, 2012)

Mój rower (Piotr Trzaskalski, 2012)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Barbara opuszcza męża Stanisława (Michał Urbaniak), który pozostaje bez opieki. Paweł (Artur Żmijewski) wraz ze swoim synem Maćkiem (Krzysztof Chodorowski) przyjeżdżają z zagranicy, aby odnaleźć matkę Barbarę mającą opiekować się ojcem Stanisławem.

Mój rower”, poprzez trzy męskie pokolenia , stara się pokazać specyfikę relacji ojciec-syn oraz trudność w wyrażaniu uczuć. W złych stosunkach są Maciek z Pawłem oraz Paweł ze Stanisławem jak to syn z ojcem (przynajmniej w tym filmie), natomiast dziadek z wnukiem świetnie się dogadują.

Najmłodszy z bohaterów nie rozumie dlaczego jego ojciec pała taką niechęcią i zawiścią w stosunku do swego ojca, a można powiedzieć, że podobnie odnosi się do swojego taty. Niestety nie jest to nic odkrywczego, przełomowego, a w dodatku ukierunkowane jednostronnie relacje nie dość, że są przesadzone to i mało wiarygodne, co nie wpływa korzystnie na ogólny odbiór „Mojego roweru”.

Artur Żmijewski już nie raz udowadniał, że potrafi grać i chociaż odnoszę wrażenie, że w tym filmie nie wspiął się na wyżyny swojego aktorstwa to stworzył porządną kreację tak samo jak wcześniej mi nieznany Krzysztof Chodorowski, który grał jego syna i okazał się takim małym odkryciem. Natomiast przy całym szacunku do Michała Urbaniaka, ale wirtuozem to może być skrzypiec albo saksofonu, bo aktorem nie jest najlepszym – sceny z jego udziałem, czy kwestie wypowiadane przez niego nie były za bardzo wiarygodne.

Mój rower” określany jako jeden z lepszych filmów tego roku nie spełnił moich oczekiwań. Ponadto w filmie komedii za wiele nie ma, ale są sceny, które chyba miały być zabawne jednak nie specjalnie spełniały swoją rolę. Czasu nie żałuję, ale są zdecydowanie lepsze produkcje.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>