Adrian Kaczyński

Mocne uderzenie / Here Comes the Boom (Frank Coraci, 2012)

Mocne uderzenie / Here Comes the Boom (Frank Coraci, 2012)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Scott Voss (Kevin James) jest znudzonym życiem nauczycielem. Szkoła, w której uczy, ma problemy finansowe i potrzebne są cięcia wydatków w wyniku czego pracę ma stracić  oczekujący dziecka znajomy głównego bohatera – Marty (Henry Winkler). Scott próbuje do tego nie dopuścić i podejmuje się zebrania odpowiedniej ilości gotówki by utrzymać posadę przyjaciela. Ze względu na brak pomysłów ratowania Martiego jedynym wyjściem są walki MMA, do których Scotta przygotowuje Niko (Bas Rutten) – były weteran mieszanych sztuk walki.

Mocne uderzenie” z pewnością nie zalicza się do najwyższej półki światowej kinematografii, jednak nie przeszkadza to w miłym spędzeniu czasu. Dość naiwna konstrukcja fabuły, małe niedociągnięcia nie wpływają znacząco na odbiór filmu, a dość efektowne pojedynki w oktagonie mimo przewidywalności budzą emocje, które wewnętrznie dopingują głównego bohatera. Gra aktorska może nie powala na kolana, ale zaskoczył mnie Kevin James swoją komediową kreacj.

Wcześniej niechętnie podchodziłem do produkcji z jego udziałem spodziewając się na ogół totalnego gniota. Do obejrzenia zachęciła mnie tematyka MMA i na szczęście nie żałuję czasu spędzonego przed ekranem, bo film jest lekki, przyjemny i przede wszystkim zabawny. Dodatkowego smaczku dodaje udział w „Mocnym uderzeniu” naszego polskiego przedstawiciela w UFC Krzysztofa Soszyńskiego oraz przewodni motyw w postaci utworu „Boom” zespołu P.O.D., który jest jednym z moich ulubionych.

Mocne uderzenie” z pewnością nadaje się na nudne wieczory, gdy mamy chęć obejrzeć coś lekkiego, nie wymagającego uruchamiania szarych komórek i chcemy się pośmiać.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>