Adrian Kaczyński

Millerowie / We’re the Millers (Rawson Marshall Thurber, 2013)

Millerowie / We’re the Millers (Rawson Marshall Thurber, 2013)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Wbrew pozorom nie jest to komedia familijna dla całej rodziny, tylko uprzedzam ;). Fabuła „Millerów” opowiada o czwórce ludzi, włącznie z dilerem Davidem (Jason Sudeikis), którzy zostają przez niego zwerbowani na prędce, w celu dokonania gigantycznego przemytu. Oczywiście muszą zagrać zgraną rodzinkę udającą się na wakacje. Za matkę robi striptizerka (Jennifer Aniston), córkę odgrywa zbuntowana i bezdomna Casey (Emma Roberts), a synem zostaje młody sąsiad mający problemy z matką (Will Poulter).

Przyznaję, że jestem lekko zawiedziony „Millerami”. Z jednej strony ogląda się dosyć przyjemnie, a z drugiej niewybredny humor aplikowany widzowi hurtowymi ilościami w tej produkcji jest niczym sinusoida – raz zachwyca i bawi, a raz powoduje lekkie zażenowanie. Ustalenie granic w tym aspekcie mogłoby wyjść na plus temu filmowi, chociaż jak widać i tak cieszy się sporym uznaniem.

Ciekawie z pewnością wypada próba bohaterów w zmierzeniu się z życiem rodzinnym, czyli bycia tak naprawdę porządnymi ludźmi, bo na co dzień z różnych powodów są lekko zagubieni. Przebywanie ze sobą w tej sztucznie utworzonej rodzince sprzyja im w tworzeniu lepszej wersji siebie, chociaż momentami nie obywa się bez problemów i interesowności.

Millerowie” z pewnością nie są nudnym filmem. Zapewniają dużą dozę rozrywki i humoru (często niewyszukanego), a ich przygody w trakcie wspólnej podróży powodują zarówno uśmiech jak i wzbudzają różne emocje. Film na sobotnie popołudnie w sam raz.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>