Adrian Kaczyński

Imię / Le Prénom (Alexandre de La Patellière, Matthieu Delaporte, 2012)

Imię / Le Prénom (Alexandre de La Patellière, Matthieu Delaporte, 2012)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Jak wielką rolę w życiu odgrywa nadawanie imienia dla dziecka oraz jak wielki może być to kłopot wiedzą wszyscy rodzice. Za sprawą tego filmu możemy wziąć udział w bardzo rzeczowej i zabawnej dyskusji przyszłych rodziców ze swoimi przyjaciółmi na temat wyboru imienia będącego w drodze potomka. Przynajmniej od imienia cała debata się zaczyna, bo dotrze ona także do niespodziewanych kwestii związanych z przyjaźnią. „Imię” jest bardzo udaną ekranizacją komediowej sztuki teatralnej autorstwa Matthieu Delaporte.

Bardzo kameralne „Imię” urzeka swoją prostotą, a dzięki dobrej grze aktorskiej, dowcipnym dialogom i odpowiednim poprowadzeniu fabuły wypada bardzo wiarygodnie. Czasami może wręcz przypominać nasze osobiste dyskusje z przyjaciółmi na błahe tematy, które urastają do rangi nierozwiązywalnego sporu.

Twórcy świetnie poprowadzili fabularną intrygę przez co niejednokrotnie potrafi ona zaskoczyć i obrać nieprzewidywany kierunek. Pod tym względem „Imię” może przypominać chociażby „RzeźRomana Polańskiego. Dla mnie jest bardziej połączeniem skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju o wybieraniu imienia dla syna oraz „Taśmy” ze świetną intrygą.

Imię” to niemal wyrwana z życia nieprzeciętna komedia z barwnymi dialogami. Dlatego polecam szczególnie lubującym się w takich kameralnych produkcjach oraz dowcipnych rozmowach i komicznych sytuacjach. Nie jest to kolejna komedia opierająca się na głupawych gagach i kloacznym poczuciu humoru.

(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>