Adrian Kaczyński

Iluzja / Now You See Me (Louis Leterrier, 2013)

Iluzja / Now You See Me (Louis Leterrier, 2013)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Iluzja” to kolejny mainstreamowy twór Leterriera. Niestety tak jak pozostałe jego dzieła niestety nie robi wrażenia. Film opowiada o czwórce iluzjonistów z nieprzeciętnymi umiejętnościami, którzy zostają zwerbowani przez tajemniczą organizację. Podczas jednego z pokazów rabują bank na innym kontynencie, co nie ucieka uwadze organów ścigania. Wszczęte zostaje śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia sprawy oraz złapania „Czterech jeźdźców”, którzy na jednym występie nie poprzestają.

Iluzja” to film sztucznie zagmatwany chyba tylko po to by na koniec zaskoczyć widza zupełnie ‚niespodziewanym’ rozwiązaniem zagadki i śledztwa. Myślę, że niektórym jednak uda się przewidzieć finał wbrew woli i starań twórców, bo to po prostu banał jest niestety. Film obfity jest w różne przypadki, zbiegi okoliczności, które ułatwiają ucieczkę iluzjonistów, co może bardziej skrupulatnych doprowadzać do szału. Inteligencja ścigających również pozostawia wiele do życzenia, ale cóż to taki rodzaj filmu… tak przynajmniej to sobie tłumaczę.

Iluzja” nie zachwyca również efektownymi ujęciami zarówno sztuczek graficznych jak i magicznych. Pierwsza scena filmu, która z pewnością okaże się skuteczna, ma nas przekonać, że iluzja (oraz magia) istnieje, a co za tym idzie mamy stać się podatni na to co dzieje się w dalszej części filmu i mimo wielu niedociągnięć bezczelnie łyknąć to co prezentuje nam reżyser.

Mnie tym nie kupił, ale sądząc po opiniach wielu osobom się podobał. Film jest niesamowicie przeciętny żeby nie powiedzieć, że momentami nużący i naiwny. A o scenariuszu napisze tylko tyle: gdzie kucharek sześć… Osobiście ani nie polecam, ani nie odradzam.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>