Przemysław Sopocko

Cube 2 / Cube 2: Hypercube (Andrzej Sekuła, 2002)

Cube 2 / Cube 2: Hypercube (Andrzej Sekuła, 2002)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Cube 2: The Hypercube” (2002), gdyż tak brzmi pełny tytuł w języku angielskim, to kontynuacja „Cube” z 1997 r. Poza pomysłem na tytułowy sześcian, nic ich więcej nie łączy.

Reżyserii i zdjęć, podjął się Polak – Andrzej Sekuła. W przeszłości współpracował z samym Quentinem Tarantino. Sekuła odpowiadał za zdjęcia do „Wściekłych psów” (1992), „Pulp Fiction” (1994), za które był nominowany do nagrody BAFTA oraz do segmentu „A Man from Hollywood”, w filmie „Cztery pokoje” (1995).

Może teraz o treści – grupka różnych ludzi zostaje zamknięta w hipersześcianie. Próbują ze sobą współpracować, a potem się zwalczają. Pozornie, nic ich nie łączy. Potem odkrywają, że jednak coś było na rzeczy, gdyż mieli do czynienia z tą samą organizacją.

Określę ten film jednym słowem – BZDURA, na którą szkoda czasu. Choć trwa półtorej godziny, na szczęście, to po kwadransie mnie już zanudził. Tajemnica, teorie matematyczne, ale jakieś dziwne mechanizmy, załamania czasoprzestrzeni, czy końcówka, to za dużo.

Aktorstwo – drewniane, choć momentami starali się. Niestety, starania nie wystarczą. Zdjęcia Andrzeja Sekuły – jedyne trzymają poziom, zwłaszcza oświetlenie wnętrz. Efekty specjalne – słabizna.Szkoda słów na więcej komentarzy.

Pomysł, zdjęcia i jakaś tajemnica, to jedyne składowe, które określiłbym powodami do obejrzenia tego filmu.

(Visited 29 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>