Adrian Kaczyński

Blood and Bone (Ben Ramsey, 2008)

Blood and Bone (Ben Ramsey, 2008)
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Czasami każdy czuje chęć obejrzenia zupełnie niewymagającego głębszego myślenia filmu, który w pochmurne, bądź nudne popołudnie wypełni nasz wolny czas i zapewni odpowiednią rozrywkę. Taką pozycją z pewnością jest „Blood and Bone” z M.J.. Whitem w roli głównej. Bone po wyjściu z więzienia wkręca się w przestępczy światek walk ulicznych, gdzie pokazuje nieprzeciętne umiejętności walki wręcz, podbija kobiece serca i wypełnia tajemniczą misję.

W „Blood and Bone” nie ma co liczyć na doskonałą grę aktorską, czy niezapomniane kreacje. Nawet fabuła nie jest zbyt istotnym elementem tej produkcji, bo ten tworzą widowiskowe pojedynki pomiędzy zwinnymi i wysportowanymi fighterami. Cała prosta fabularna konstrukcja przypomina filmy B klasy z końcówki ubiegłego wieku, gdzie bohaterowie kierują się równie tajemniczymi co dziwnymi pobudkami stając w pojedynkę naprzeciw całemu złu.

Podobieństw jest więcej, bo postaci też są jednopłaszczyznowe Próżno szukać jakichkolwiek zalet u czarnych charakterów i odwrotnie w przypadku ról pozytywnych. Wszystkich tych nieskomplikowanych, uproszczonych wręcz elementów nie uznałbym za wady tego filmu, bo oglądanie dostarcza odpowiednią dawkę rozrywki i widowiskowych pojedynków nie zanudzając przy tym widza.

Tak jak wspominałem pozycja wyreżyserowana przez Ramseya to przyjemne, niewymagające kino rozrywkowe, które swoją urzekającą prostotą przypomina najsłynniejsze produkcje z takimi gwiazdami jak J.C. Van Damme. W pierwszej kolejności więc polecam ten film fanom tego typu produkcji, bo znajdą tu wszystko co lubią, a zaprezentowanymi w „Blood and Bone” umiejętnościami White przewyższa Chucka Norrisa i jego słynne kopnięcie z półobrotu ;) Jest na co popatrzeć.

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>