Kinetoskop
Brak komentarzy

Tom Hardy zagra legendarnego podróżnika

Tom Hardy zagra legendarnego podróżnika
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Tom Hardy wcieli się w Ernesta Shackletona w filmie biograficznym przygotowywanym przez StudioCanal. Ernest Shackleton (1874 - 1922) zasłynął jako badacz Antarktydy.

Na ekranie Shackleton już gościł nie raz – m.in. w 2002 roku w filmie zatytułowanym po prostu „Shackleton” zagrał go Kenneth Branagh. Produkcja zdobyła liczne nagrody, wyróżnienia i nominacje (w tym BAFTA, Emmy, Złoty Glob).

Nowy obraz ma powstać na podstawie scenariusza Petera Straughana, autora fabuł „Szpiega” i „Franka”. Akcja skoncentruje się na wyprawie transantarktycznej Shackletona, która odbyła się w latach 1914 – 1916. 14 lutego 1915 statek ekspedycji, Endurance, utknął w skutej lodem wodzie i został później tak poważnie uszkodzony, że zatonął. Załoga musiała walczyć o życie – wędrując po krze i ciągnąc za sobą szalupy ratunkowe. Zanim śmiałkowie dotarli do stałego lądu, pokonali w ten sposób 360 mil.

Tom Hardy ostatnio nie schodzi z planu. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że wkrótce zagra również w miniserialu „Taboo„.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>