Kinetoskop
Brak komentarzy

„Thorgal”: ruszyły prace nad ekranizacją najsłynniejszego polskiego komiksu

„Thorgal”: ruszyły prace nad ekranizacją najsłynniejszego polskiego komiksu
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Grzegorz Rosińki, twórca komiksu "Thorgal", wyjawił w rozmowie z "Gazetą Wybroczą", że prace nad ekranizacją ruszyły pełną parą. Rysownik zapowiedział, że producenci planują realizację serialu opartego na serii zeszytów.

Za reżyserię serialu opartego na serii Thorgal odpowiadać będzie niemiecki twórca Florian Henckel von Donnersmarck, który został nagrodzony Oscarem za film Życie na podsłuchu. Grzegorz Rosińki przyznaje, że próby zekranizowania komiksu podejmowane są od przeszło 40 lat, ale teraz wygląda na to, że fani w końcu doczekają się serialowej adaptacji.

- Umowę podpisaliśmy na film lub serial, ale Florian i Pergamon Film skłaniają się zdecydowanie ku serialowi. I w tym kierunku ruszyły prace nad scenariuszem – opowiada Rosiński junior. Ma to być międzynarodowa produkcja, która – jeśli wierzyć producentowi – może stać się konkurencją dla Gry o tron czy Wikingów. By tak się stało, serial musi powstać w języku angielskim – powiedział Piotr Rosiński, syn Grzegorza.

Z kolei Grzegorz Rosińki przyznaje, że ma wgląd w całą produkcję, choć sam nie wie, czy jest to konieczne.

- Z tego komiksu można zrobić świetny serial. Pomogę twórcom, jeśli będą mnie potrzebowali, ale jeśli nie będę potrzebny, to należy psy spuścić i przepędzić mnie z planu. Mam alergię na amatorszczyznę i nie chcę mieszać się do pracy zawodowców. Chciałbym tylko, aby twórcy zachowali specyficzny klimat moich komiksów – dodał Grzegorz Rosińki.

Florian Henckel von Donnersmarck w rozmowie z „The Hollywood Reporter” opowiedział o swojej przygodzie z Thorgalem i wcześniejszych próbach ekranizacji.

- Pokochałem Thorgala jako nastolatek – komentuje Florian Henckel von Donnersmarck, który dorastał w Brukseli. – Za każdym razem, gdy pojawiał się nowy zeszyt, razem z setkami innych fanów, godzinami wystawałem pod księgarnią. – Warto było czekać. Razem z Janem Mojto o prawa filmowe starałem się prawie przez dekadę – dodaje. – Jesteśmy szczęśliwi, że Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński i Le Lombard postanowili nam zaufać i powierzyć w nasze ręce swój największy skarb. Zrobimy wszystko, żeby przekazać jego siłę na ekranie.

Thorgal należy do grona najpopularniejszych europejskich serii komiksowych. Cykl został przetłumaczony na 18 języków i ukazał się w 14 milionach egzemplarzy.

Przypomnijmy, że Thorgal zadebiutował na rynku wydawniczym w 1977 roku. Głównym bohaterem jest wychowane wśród wikingów „gwiezdne dziecko”. Thorgal posiada olbrzymią siłę fizyczną, inteligencję i zręczność. Jest uczciwy i niezłomny. Nie jest jednak superbohaterem.

źr: onet.film.pl

(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>