Kinetoskop
Brak komentarzy

Sam Mendes na czele jury na Festiwalu Filmowym w Wenecji 2016

Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Sam Mendes, reżyser między innymi filmu "Spectre", stanie na czele jury podczas 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 10 września.

Na czele jury podczas 73. Festiwalu Filmowego w Wenecji stanie Sam Mendes – brytyjski scenarzysta i reżyser. Mendes ma na swoim koncie między innymi „Spectre”, „Skyfall” i „Drogę do szczęścia”.

- Zaproszenie Alberta Barbery, żebym przewodniczył obradom jury festiwalu w Wenecji, jest dla mnie zaszczytem – skomentował Mendes. – To miejsce zawsze było dla mnie bardzo ważne. Jako student przez trzy miesiące pracowałem w muzeum sztuki współczesnej Peggy Guggenheim Collection. Moim najszczęśliwszym wspomnieniem festiwalowym jest wenecka premiera „Drogi do zatracenia”.

Droga do zatracenia” startowała w konkursie weneckim w roku 2002. Sam Mendes przygotowuje się do rozpoczęcia prac na planie filmu „The Voyeur’s Motel”.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>