Kinetoskop
Brak komentarzy

Nicholas Hoult może zagrać Nikolę Teslę

Nicholas Hoult może zagrać Nikolę Teslę
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Nicholas Hoult prowadzi rozmowy w sprawie udziału w filmie "The Current War". Aktor miałby sportretować Nikolę Teslę

Obraz opowiadać będzie o rywalizacji Thomasa Edisona oraz George’a Westinghouse’a o palmę pierwszeństwa w świecie przemysłu napędzanego elektrycznością. Akcja rozgrywa się latach 80. XIX wieku.

Michael Shannon wcieli się w Westinghouse’a, a Edisona sportretuje Benedict Cumberbatch. Nicholas Hoult ma zagrać Nikolę Teslę, który najpierw współpracował z Edisonem, a następnie z Westinghouse’em.

Scenariusz wyszedł spod ręki Michaela Mitnicka. W roku 2011 projekt znalazł się na tzw. czarnej liście Hollywood, czyli w zestawieniu najciekawszych fabuł, które nie znalazły producenta. Pierwotnie w fotelu reżysera miał zasiąść Timur Bekmambetow, który ostatecznie postanowił, że zajmie się tylko produkcją projektu. Za kamerą stanie Alfonso Gomez-Rejon.

W Hollywood powstaje jeszcze jeden film o Edisonie i Westinghousie, The Last Days of Night z udziałem Eddiego Redmayne’a w roli prawnika Westinghouse’a. Nikolę Teslę wcześniej w filmie Prestiż grał David Bowie.

Nicholas Hoult znany jest z obrazów o X-Menach, gdzie portretuje Nuksa, a także Mad Max: Na drodze gniewu czy Mroczny zakątek.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>