Kinetoskop
Brak komentarzy

Nad tym filmem Scorsese pracował blisko trzy dekady

Nad tym filmem Scorsese pracował blisko trzy dekady
Decrease Font Size Increase Font Size Rozmiar tekstu Drukuj

Martin Scorsese nie zwalnia tempa. Jego najnowszy film "Milczenie", którego światowa premiera przewidziana jest na 23 grudnia, już teraz traktowany jest jako jeden z najpoważniejszych faworytów do Oscarów, które rozdane zostaną w lutym 2017 roku.

Twórca m.in. „Taksówkarza”, „Chłopców z ferajny”, „Infiltracji” i „Wilka z Wall Street” przygotowywał swój najnowszy film blisko trzy dekady. Jeden z producentów „Milczenia”, który współpracował ze Scorsese przy wcześniejszych filmach, wyznał w zeszłym tygodniu podczas 95. gali Motion Picture and Television Fund, że „Milczenie” jest bliskie ukończenia i będzie najważniejszym, a także najbardziej osobistym filmem w karierze legendarnego reżysera. Scenariusz powstał na podstawie powieści Shusaku Endo i inspirowany był autentycznymi wydarzeniami.

Jak podkreślają dystrybutorzy w opisie filmu, „Milczenie” jest „epicką opowieść o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii”. Scorsese osadził akcję swojej najnowszej produkcji w pierwszej połowie XVII wieku. Dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie muszą odnaleźć swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie. Światowa premiera „Milczenia” zaplanowana została na 23 grudnia, tak by film miał szansę powalczyć o Oscary. Amerykańscy krytycy zgodnie twierdzą, że Scorsese jest w najlepszej swojej filmowej formie, a jego najnowsza produkcja będzie zdecydowanym faworytem w nadchodzącym sezonie nagród filmowych.

Do polskich kin „Milczenie” trafi zimą 2017 roku. W 2013 roku Scorsese zachwycił świat „Wilkiem z Wall Street”.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>