Piotr Berndt

Zwierzęta nocy

Zwierzęta nocy

Przed piętnastoma laty Susan Morrow opuściła męża, Walkera, ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Walkera rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki, i jego rodziny. Hipnotyczna, tajemnicza, przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła […]

 Piotr Berndt

Coś

Coś

W odciętej od świata bazie badawczej na Antarktydzie coś morduje naukowców.

 Piotr Berndt

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Pierwszy z serii spin-offów Gwiezdnych wojen. W filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie grupa bojowników ruchu oporu jednoczy się i wyrusza na misję, aby ukraść plany Gwiazdy Śmierci i dać galaktyce nową nadzieję.

 Piotr Berndt

Perdita Durango

Perdita Durango

Brutalna Perdita i jej demoniczny kochanek Romeo Dolorosa potrzebują ludzkich ofiar dla poświęcenia w celach religijnych. Potem Romeo będzie mógł pojechać na misję, na którą wysyła go szef Santos. Perdita i Romeo porywają zakochanych w sobie Duane i Estelle i podróżują z nimi do Las Vegas.

 Piotr Berndt

Nocna wyprawa

Nocna wyprawa

Dwaj bracia – Paul i Joe Fabrini – prowadzą firmę transportową w Kalifornii. Pewnej nocy zabierają z samochodowego parkingu Cassie Hartley, kelnerkę, która właśnie straciła pracę. Całą trójka staje się świadkami śmierci ich wspólnych znajomych.

 Piotr Berndt

Teza

Teza

Angela Marquez (Ana Torrent), studentka madryckiej szkoły filmowej, pisząc pracę na temat przemocy na ekranie, natrafia na kasetę z zapisem prawdziwego morderstwa. Kiedy okazuje się, że torturowana na filmie dziewczyna to jedna z byłych studentek szkoły, a znalazca taśmy – jeden z profesorów uczelni – ginie, dziewczyna znajduje się w niebezpieczeństwie. Zwraca się o pomoc do kolegi ze studiów, Chemy (Fele Martínez), dziwaka i odludka zafascynowanego przemocą, posiadającego pokaźną kolekcję ekstremalnych filmów grozy. Oboje trafiają […]

 Kinetoskop

Paranoja

Paranoja

Simon i Eleanor Ashby to paranoicy, których rodzice zginęli w katastrofie lotniczej, a brat popełnił samobójstwo skacząc z urwiska. Minęło już wiele lat od tych tragicznych wydarzeń, a jednak czas nie wyleczył ran. Rany zaognią się jeszcze bardziej, gdy do posiadłości powróci ich brat Tony – ten sam, który rzekomo popełnił samobójstwo. Nie wszyscy jednak wierzą w tak nagły powrót „zmarłego” brata – podejrzewają mistyfikację, bo w grę wchodzi spora suma pieniędzy do podziału.

 Kinetoskop

Dopaść Cartera

Dopaść Cartera

Klasyka brytjskiego kina gangsterskiego, film kultowy. Kolejna rola Caine’a dzięki, której znajduje się w grupie najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Jest to adaptacja powieści Teda Lewisa „Jack’s Return Home”. W rok po premierze filmu powstał jego pierwszy remake „Hit Man”. W 2000 miała premierę najnowsza wersja z Sylvestrem Stallone w roli głównej. Jednak żadna z powtórek nie dorównuje ani trochę kultowemu oryginałowi ze wspaniałą muzyką Roya Budda.

 Kinetoskop

Co się zdarzyło Baby Jane?

Co się zdarzyło Baby Jane?

Baby Jane była dziecięcą gwiazdą. Kiedy dorosła, publiczność zapomniała o niej. Zamiast niej sławę zyskała jej siostra Blanche – nowa gwiazda filmowa Hollywood. Wkrótce na skutek tajemniczego wypadku Blanche staje się niepełnosprawna fizycznie. Jane musi się nią zaopiekować. Ale Jane nienawidzi Blanche…

 Kinetoskop

Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza

Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza

Whitechapel – dzielnica Londynu, o której Bóg dawno zapomniał…. Najbrutalniejsze zbrodnie, wszechobecne ubóstwo i wciąż obecne w pamięci mieszkańców przerażające zbrodnie Kuby Rozpruwacza. Inspektor Edmund Reid – prześladowany wspomnieniami o nieudanych próbach schwytania tego pozbawionego skrupułów mordercy, wstępuje do słynnej dywizji H, która ma zadbać o porządek i bezpieczeństwo zbrukanych krwią ulic Whitechapel. Wraz ze swoimi ludźmi walczy przeciw bezprawiu. Jednak gdzieś za plecami wciąż czai się widmo Rozpruwacza. Czy powróci, żeby znów siać strach?

 Kinetoskop

Zaginiona Dziewczyna

Zaginiona Dziewczyna

Po utracie pracy Nick Dunne (Ben Affleck) przeprowadza się wraz z żoną, Amy (Rosamund Pike), z Nowego Jorku do rodzinnej miejscowości w stanie Missouri. Tam otwiera bar, korzystając z oszczędności małżonki. Pomimo dobrze prosperującego interesu oboje zaczynają coraz bardziej się od siebie oddalać. Gdy w rocznicę ślubu Amy przepada bez śladu, Nick staje się głównym podejrzanym.

 Kinetoskop

Mad Max 2: Wojownik szos

Mad Max 2: Wojownik szos

Akcja rozgrywa się kilkanaście lat później, świat przypomina bardziej pustynię niż zieloną planetę. Zasady przeżycia nie zmieniły się: żyje ten kto ma paliwo. Chcąc je zdobyć Max zawiera umowę z mieszkańcami małej osady wydobywczej, że wywiezie zapasy paliwa i uratuje ich przed pustynnymi bandytami.