Piotr Berndt

La La Land

La La Land

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

 Piotr Berndt

Dumni i wściekli

Dumni i wściekli

Wielka Brytania, lato 1984 roku. Grupa gejów-aktywistów pomaga górnikom podczas strajku.

 Piotr Berndt

Dzień bestii

Dzień bestii

Baskijski kapłan podczas lektury książki z naukami kabalistycznymi, odkrywa informację, iż Antychryst ma urodzić się w święta Bożego Narodzenia w Madrycie. Przy pomocy fana heavy-metalu i telewizyjnego showmana, spróbuje odwołać się do diabła, aby zdemaskować miejsce urodzenia i zabicie dziecka.

 Kinetoskop

Sklep za rogiem

Sklep za rogiem

Zabawna opowieść o miłości pary ekspedientów. Ich przyjacielska, ale anonimowa wymiana listów zamienia się w korespondencyjny romans.

 Kinetoskop

Mi primera boda

Mi primera boda

Historia przedstawiona w tak zwanej „kwaśnej” komedii Winograda opiera się na najważniejszym dniu w życiu dwojga młodych, choć już nie nastoletnich przecież bohaterów. Adrian to człowiek spokojny, nieco wyluzowany, w przeciwieństwie do Leonory, która stanowi personifikację dzikiego perfekcjonizmu, podążania za ideałem za wszelką cenę. Ideał to jej wyobrażenie. Dlatego zgodnie z nim zaplanowała swój ślub. Jej wizji tego wydarzenia podporządkowuje się zupełnie Adrian, mając świadomość, jak istotne dla Leonory są te właśnie sprawy.

 Kinetoskop

Obywatel John Doe

Obywatel John Doe

Niejaki John Doe wysyła do redakcji poczytnego dziennika list, w którym grozi publicznym popełnieniem samobójstwa. Rozgoryczony obywatel chce skoczyć z dachu ratusza.

 Kinetoskop

Wyręczony zaręczony

Wyręczony zaręczony

Film opowiada o parze 30-latków, którzy żyją na kocią łapę od 8 lat.

 Kinetoskop

Love, Rosie

Love, Rosie

Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Gdy Alex wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają trudne chwile.

 Kinetoskop

Kung Fury

Kung Fury

Policjant Kung Fury wybiera się w przeszłość do nazistowskich Niemiec, aby powstrzymać raz na zawszę Adolfa Hitlera.